Берба с 2 асистенции при 4:3 над Хъл

А. Франгов

Димитър Бербатов отново игра на много високо ниво при победата на своя Манчестър Юнайтед над изненадата в Премиършип Хъл Сити. Още в третата минута на двубоя Кристиано Роналдо отбеляза поредното си попадение след пас на Бербатов. Португалецът простреля вратата на Хъл с прецизен удар в дония десен ъгъл.

В 23-та Даниел Кузен вкара след заучено изълнение на прек свободен удар от дясно. Точно 6 минути по-късно обаче Майкъл Карик вкара втория гол за „червените дяволи". Отново пасът бе дело на Димитър Бербатов. Минута преди края на първата част Кристиано Роналдо вкара второто си поапдение в мача и така двата отбора се прибраха при резултат 3:1 на почивката.

В 57-та минута Неманя Видич отбеляза за 4:1, но „тигрите" успяха да върнат два гола на „Олд Трафорд" чрез Бернар Менди и Джеовани от дузпа.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ХЪЛ СИТИ 4:3
1:0 - Роналдо (3)
1:1 - Кузен (23)
2:1 - Карик (29)
3:1 - Роналдо (44)
4:1 - Видич (57)
4:2 - Менди (69)
4:3 - Джиовани (82-д)

МАНЧЕСТЪР Ю: Ван дер Сар, Г. Невил, Фърдинанд, Видич, Евра, Роналдо, Карик (72 - Гигс),  Андерсон, Нани (64 - Тевес), Бербатов, Рууни

ХЪЛ: Майхил, Макшейн, Търнър, Зайате, Доусън, Морни, Хюз (59 - Менди), Боатенг, Джиовани, Кинг (63 - Халмоси), Кузен