Гуардиола: Играхме добре

Наставникът на Манчестър Сити Хосеп  Гуардиола смята, че неговият отбор показа добър футбол в загубения мач срещу Манчестър Юнайтед.

След като получиха гол от Антони Марсиал в 30-ата минута, по-нататък  "гражданите“ се опитаха неуспешно да променят резултата, но получиха второ попадение в добавеното време на срещата.

След третото поражение в дербито на Манчестър за сезона, Гуардиола отказа да критикува хората  си, оплаквайки се само от беззъбата атака.

"Играхме добре. Малко не ни достигаше в чуждото наказателно поле, но през второто полувреме добавихме. Това бе добра игра.

Продължихме да играем така, опитахме се да оказваме натиск и се защитавахме добре. Имахме добър мач.

Всичко е наред с играта и показахме добър футбол за толкова трудно гостуване. Нашият опонент изчака и след това контраатакуваше, използвайки дълги пасове към Даниел Джеймс и Антони Марсиал.

Играхме футбола си, но за съжаление пропуснахме. Противникът бе нащрек за нашите грешки.

Моите поздравления за Манчестър Юнайтед. Умението на вашия опонент винаги е от значение. Играхме добре. Да, можехме да играем по-добре, ако бяхме победили с 5:0", заяви Гуардиола.