Челси продължи през Хъл във ФА Къп

Хъл Сити прие Челси в срещата от четвъртия кръг на ФА Къп. Днес на "КейКом Стейдиъм" гостите спечелиха с 2:1 след голове от Батшуай и Томори, а в края Гросицки върна попадение за домакините.

Само 6 минути трябваха на Мичи Батшуай да открие резултата, като тук в първата атака на гостите Азпиликуета намери Маунт за удар с глава, и избитият удар попадна в Батшуай, който стреля в куп от защитници и топката се отклони в мрежата за 1:0.

До почивката Челси доминираше, а Маунт и Азпиликуета имаха добри възможности за гол. След паузата 2:0 стана в 64-ата минута, когато Рос Баркли изпълни статично положение и центрира в полето, а Томори се включи добре на втора греда за удар с глава и 2:0.

В 78-ата минута резервата Гросицки изпълни пряк-свободен удар от удобна дистанция, като силният му удар в стената се отклони от Ковачич и заблуди Кабалеро за 2:1.