Вдъхновен Арсенал надви Манчестър Юнайтед

Арсенал прие Манчестър Юнайтед в срещата от двадесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините показаха различно отношение в първото полувреме и поведоха с 2:0, което задържаха до края на срещата след по-слабо второ полувреме.

В 8-ата минута Никола Пепе откри резултата когато Колашинац напредна от ляво и пусна успоредно подаване, което Линдельоф отклони към Пепе, а нападателят пласира топка далеч от Де Хеа за 1:0. В 38-ата минута Лаказет нацели гредата с нов добър удар по Де Хеа.

Преди почивката 2:0 направи Сократис, когато корнер на Пепе бе от клонен от Лаказет, Де Хеа изби и защитникът довърши на празна врата.

След почивката Юнайтед представи Перейра и Гринууд за Лингард и Джеймс. Така гостите владееха топката много повече от съперника и създаваха положения, но домакините издържаха до края.