Лестър с класика срещу Нюкасъл

Лестър записа класически успех с 3:0 при визитата си на Нюкасъл в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Така "лисиците" затвърдиха второто си място и ще останат на него след края на кръга.

Гостите изиграха добър мач, като до голяма степен решиха всичко в края на първото полувреме, когато падна два гола, дело на Айосе Перес (36) и Джеймс Мадисън (39).

В 36-ата минута Перес се възползва от грешка на Лежун, овладя топката и преодоля Дубравка за 0:1. Малко след това Лежун не успя да изчисти добре топката. Перес намери Джеймс Мадисън, а последният с блестящ удар в горния десен ъгъл вкара за 0:2.

Хамза Чудури (87) вкара още един гол към края на мача, като той бе доста красив и по този начин оформи крайния резултат.