Моуриньо: Челси ни победи със схемата на Конте

Мениджърът  на Тотнъм Жозе Моуриньо е убеден, че колегата му от Челси Франк Лампард е използвал бележките на Антонио Конте, за да победи "шпорите".

Напомняме, че Лампард избра много необичайна постройка на отбора си  за неделния мач срещу новия отбор на своя учител, насищайки центъра на отбраната с трима играчи и изпращайки още двама защитника да бродят по фланговете.

Тази тактика позволи на Челси да запише  уверена победа с 2:0, а Моуриньо бе принуден да признае, че Лампард го е надиграл.

"Те бяха по-добри от нас през първото полувреме. Лесно мога да го призная. Играха по схема, при която им е много комфортно. Според схемата, която използваха в продължение на две години с Антонио Конте. За много от играчите им е много удобно  да играят по този начин. Алонсо, Аспиликуета, Канте, Вилиан се чувстват много удобно с такава схема.

Те ни създадоха проблеми през първото полувреме. Да не кажа, че това бяха очевидни ситуации с гол, но, както искате, те контролираха играта. Почти през цялото време те се намираха в  нашата половина на терена, въпреки факта, че не създадоха толкова много положения за гол. Но в крайна сметка вие сте прави и лесно ще призная, че ни надминаха.

Но головете  им не са в резултат от превъзходство им. Първият гол се случи след грешка при корнер пред нашата врата. Знаем как да се защитаваме при такива удари, но нужните играчи не бяха съсредоточени. По същата причина получихме дузпа пред собствената си врата. Допуснатите попадения  не са в резултат от превъзходство, а от грешки.

Променихме играта си през второто полувреме. Сметнахме, че е необходимо и играхме много по-уверено. Един гол би променил емоциите от играта, защото самата игра на терена вече се бе променила, ние стояхме по-добре от тях.

Търсихме гола, бяхме близо до него, но вместо гол, получихме червен картон. Това улесни играта за тях. С тяхната техника  и един допълнителен играч им бе лесно да контролират играта. За нас стана трудно да променим ситуацията и да обърнем мача", заяви Моуриньо за The Times.