Юнгберг иска от играчите си да свалят ръчната спирачка

Мениджърът  на Арсенал Фреди Юнгберг призова хората си да играят футбол, сваляйки ръчната спирачка.

В понеделник "артилеристите" победиха Уест Хем с 3:1, въпреки че през първите 60 минути на срещата показаха 1 отчайващ футбол.

И трите гола на Арсенал в дербито бяха отбелязани в рамките на девет минути. В този период "артилеристите" бяха неудържими и точно такава игра иска да вижда Юнгберг в бъдеще.

"За мен е важен начинът, по който спечелихме този мач. Добре си подавахме, а Уест Хем не се държеше. Не знам как се чувстваха играчите, но моите усещания бяха добри.

Виждах, че играчите правят някои неща на тренировките  без проблеми, но в мача не успяваха да го сторят. Трябваше да работим над това, трябва да се отпуснем и да сме смели - както през второто полувреме. Тогава успяхме да свалим ръчната спирачка", заяви  Юнгберг.