Клоп: Повече от всичко ненавиждам да играя на стадиона на Севиля

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че не харесва да играе на стадиона в Севиля "Рамон Санчес Писхуан".

"Не съм сигурен, че това е най-добрият стадион за футбол, но стадионът, на който най-много мразя да играя, това е стадионът в Севиля, защото има специална атмосфера. Това е комплимент!", заяви Клоп.

Отборите на Клоп никога не са успявали да победят Севиля. Германският специалист игра с испанския клуб когато бе начело на Майнц 05, Борусия Дортмунд и Ливърпул.

През ноември 2017 г. Ливърпул игра със Севиля на "Рамон Санчес Писхуан" и водеше с 3:0 на почивката. През второто полувреме обаче испанският клуб вкара три гола и успя да избяга от поражението.

През 2016 г. Севиля победи Ливърпул в Базел на финала в  Лига Европа с резултат 3: 1.