Лестър заслужено победи Арсенал

Арсенал увеличи изоставането си от топ 4 на Висшата лига, заслужено губейки гостуването си на Лестър с 2:0.

Стартовият състав на "лисиците"  не се промени спрямо предишния мач.

"Артилеристите“ за първи път през този сезон започнаха с  Хектор Белерин. Също така на старта се появиха Роб Холдинг и Сеад Колашинац.

В началото на мача домакините бяха по-активни и веднъж дори поискаха дузпа, но системата на VAR не потвърди фаул срещу  Каглар Сюнджу, който падна в наказателното поле.

Скоро Арсенал отговори с удари на Пиер-Емерик Обамеянг и Александър Лакасет.

По-нататък играта започна да се развива с осезаемо преимущество на Лестър, който създаде няколко добри положения.

Второто полувреме започна с подаване на  Рикардо Перейра назад към зоната на 11-метровата "бяла точка", откъдето Уилфрид Ндиди удари напречната греда.

Арсенал отговори на това с гол на Обамеянг, но засадата бе толкова очевидна, че дори не бе необходима намесата на VAR.

В крайна сметка предимството в играта на Лестър се отрази на резултата. В 67-ата минута Юри Тилеманс подаде пряко през наказателното поле и  Варди откри - 1: 0.

Голът  на Варди вдъхнови домакините,  така че вторият гол не закъсня. В 75-ата минута комбинация между Перейра и Варди доведе до подаване към Медисън, който стреля между краката на Белерин за 2:0.

Домакините продължиха да атакуват до последния съдийски сигнал, не позволявайки на "артилеристите“ да вдигнат глава. Гостите имаха  късмета да не пропуснат третия гол.

Лестър постигна заслужена  победа и затвърди позицията си в топ 4 на Висшата лига, изкачвайки се на второ място.