Челси постигна шеста поредна победа във Висшата лига

Челси постигна  шеста  поредна победа във Висшата лига, надигравайки  Кристъл Палас с 2: 0,  благодарение на голове на младия Тайми Ейбрахам  и Кристиан Пулишич.

Три бяха промените в състава на "сините" в  сравнение с 4: 4 срещу Аякс в Шампионска лига. Вместо Сезар Аспиликуета, Маркос Алонсо и Жоржиньо, в игра се появиха Емерсон Палмери, Рийс Джеймс  и Нголо Канте.

Наставникът "орлите" Рой Ходжсън реагира на поражението с 2:0 от Лестър  с единствена промяна, започвайки с Андрюс Таунсенд, вместо Джефри Шлоп.

Челси веднага пое инициативата и започна обсада на вратата на съперника. В 12-ата минута Кристиан Пулишич, след като получи пас от Вилиан при бърза атака, накара Висенте Гуайта да прояви уменията си - стражът блокира удара.

Малко след това Вилиан страхотно изпълни пряк свободен удар.  Като цяло гостите не предоставиха на противника си никакво свободно място, но в същото време бяха принудени изцяло да пожертват атакуващата игра, което улесни защитата на домакините.

През цялото първо полувреме "орлите“ не нанесоха нито един удар, дори неточен.

Крепостта на гостите обаче падна седем минути след  почивката. Намиращият се близо до наказателното поле Вилиан подаде топката на Ейбрахам, който откри резултата.

Попадението  веднага позволи на домакините да заиграят свободно  и направи играта малко по-отворена. Резултатът принуди гостите да тръгнат  напред, но в атаките им нямаше никаква  целеустременост - едва в 71-ата минута след корнер Джеймс Томкинс отправи удар към Кепа.

В  79-ата минута всичко приключи в срещата. Настойчивият Пулишич все пак постигна своето, като насочи топката към вратата след блокиран удар на Мичи Батушай - 2: 0.

"Орлите" пък вдигнаха белия флаг на отчаянието и повече не се съпротивляваха, завършвайки мача само с един изстрел в очертанията на вратата.

Така проклятието "Мениджър на месеца" не даде резултат, а успехът прати Челси на второ място в таблицата за класиране, на точка пред Манчестър Сити, който играе утре.