Ливърпул обърна Тотнъм на Анфийлд

Ливърпул прие Тотнъм в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините допуснаха гол още в първата минута, но успяха с две попадения в двете полувремена да обърнат нещата в своя полза след едно доминантно представяне и 2:1 в крайна сметка. Така Ливърпул запазва 6 точки преднина пред Манчестър Сити на върха.

Още в 1-ата минута на срещата Сон напредна и намери място за добър удар, стреля и остави Алисон безпомощен, но топката срещна гредата, след което попадна на главата на Кейн и това бе 1:0.

До почивката обаче Ливърпул надиграваше противника, и няколко големи спасявания на Газанига оставиха гостите напред в резултата. Второто полувреме продължи по същия начин, и в 52-ата минута логичното се случи, макар и със слабо изпълнение на Хендерсън, който понечи да завърши от воле избита към него топка от Роуз под ъгъл, нацели топката с коляно и тя влетя перфектно в ъгъла на вратата далеч от Газанига за 1:1.

В 75-ата минута Мане спечели дузпа срещу Орие и Мохамед Салах вкара от бялата точка за 2:1.