Поредна грешка на VAR в Англия

Висшата лига официално пренаписа втория гол на Манчестър Сити в мача срещу Астън Вила на  Дaвид Силва, като всъщност призна грешка на системата VAR.

В събота "гражданите“ победиха новака  във Висшата лига с 3: 0, като вкараха и трите си гола през второто полувреме.

Интригата в мача на "Етихад"  умря  в 65-ата минута, когато домакините направиха предимството си комфортно. Реферът Греъм Скот, след като прибягна до помощта на VAR, прецени, че топката след подаване на Кевин Де Брюйне  от фланга не e закачилa   никого по пътя към вратата.

Въпреки това, след като мачът приключи, Висшата лига издаде официално изявление, в което заяви, че специалната комисия е записала гола на Давид Силва.

Това означава, че Силва все пак е отклонил  топката във вратата. При това положение крилото Рахим Стърлинг със сигурност се намира в положение на засада – това не важеше, ако голът бе записан на Де Брюйне.  Това от своя страна означава, че съдиите в студиото отново са сгрешили, което вероятно ще предизвика пореден дебат относно начина на използване на VAR във Висшата лига.

"Давид каза, че докосна топката, така че нямам идея кой вкара!", заяви Де Брюйне.