Ливърпул се върна до равен на Олд Трафорд

Манчестър Юнайтед прие Ливърпул в срещата от деветия кръг на английската Висша лига. Днес на "Олд Трафорд" домакините изиграха страхотно първо полувреме, в което поведоха, и по-слабо второ, в което позволиха Ливърпул да се върне в края до крайното 1:1.

В 36-ата минута днес домакините поведоха при една бърза контра когато Линдельоф отне от Ориги в полето на Юнайтед, изведе Джеймс от ляво и той центрира перфектно за включилия се Рашфорд на дузпата за 1:0.

В 44-ата минута Александър-Арнолд изведе Мане в наказателното поле на Юнайтед, и той на два пъти надигра Линдельоф преди да вкара, но при ВАР проверка на ситуацията попадението бе отменено, тъй като първоначално сенегалецът овладя топката с ръка.

Във втората част Юнайтед застана дефанзивно и прие атаките на съперника. В 72-ата минута Клоп представи Лалана в игра за Хендерсън, и именно той вкара за 1:1 в 86-ата минута на празна врата след подаване на Робертсън от ляво - 1:1.