Юнайтед пречупи прокобата и спечели навън (видео)

Т. Михайлов

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 като гост Стоук и записа първи успех далеч от “Олд Трафорд” във Висшата лига. Двете попадения за “червените дяволи” отбеляза мексиканският нападател Хавиер Ернандес, а тимът на Сър Алекс отново бе близо до провал.

Манчестър Юнайтед поведе в 27-ата минута, когато Патрис Евра центрира към далечната греда, където Неманя Видич отклони към Чичарито, който наказа Сьоренсен, след като се извъртя по уникален начин и стреля в мрежата с глава.

През втората част “червените дяволи” контролираха играта и в 55-ата минута Бербатов с прекрасен пас изведе Евра очи в очи с вратаря, но французинът бе съборен от Рори Делап в пеналта. Съдията Маринър не посочи бялата точка.

В 75-ата минута Бербатов отново хвърли феноменален пас, този път към Чичарито, но мексиканецът пропусна отблизо. В 81-ата кошмарът за Юнайтед се върна, след като Тунджай, който влезе като резерва отбеляза красив гол с диагонален удар.

Гостите обаче не се пречупиха. В 85-ата минута Бербатов центрира меко към Евра, който, опита удар. След рикошет топката стигна до Ернандес, който матира отблизо Сьоренсен.

Така Манчестър Юнайтед се върна на втората позиция на 5 точки от Челси. Това класиране е преди мача между Арсенал и Манчестър Сити, които имаха равни точки с тима на Сър Алекс преди този кръг.