Тотнъм с победа на Крейвън Котидж (видео)

А. Ганчев

Тотнъм успя да постигне пълен обрат и да победи Фулъм на трудния за гостуване Крейвън Котидж с 1:2. Повечето голови положения, както и по-опасните, бяха в полза на гостите през първата част. Въпреки това първи до гол стигнаха домакините в 30-ата минута. Той бе дело на Камара, а асистенция му направи Клинт Демпси. Но само една минута бе нужна на Тотнъм да върнат гола и да изравнят резултата, като това бе дело на руснака Роман Павлюченко.

В първата минута  на втората част възможност за гол се откри пред Демпси, но Гомес се намеси отлично и парира неговият удар. След този удар Тотнъм се опита да организира натиск над Фулъм и той се увенча с гол на Том Хъдалстоун в 64-ата минута и с това попадение гостите стигнаха до пълен обрат в мача. Попадението на халфа бе достатъчен за Тотнъм да си тръгнат с трите точки от Крейвън Котидж.