Юнайтед заспа и загуби нови две точки (видео)

Т. Михайлов

След трагично второ полувреме Манчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 срещу Уест Бромич Албион на “Олд Трафорд” и намали шансовете си за титлата, губейки нови две точки. “Червените дяволи” са без победа от три мача и изостават на 4 точки от водача Челси, който е с мач по-малко.

Нищо не предвещаваше трагичния резултат, тъй като през първата част Юнайтед създаде дузина положения, вкара два гола и си тръгна с отлична преднина на почивката. След нея обаче сякаш в червени фланелки излезе друг отбор, който аристократично позволи на гостите да вкарат два гола и да съжаляват, че не са спечелили.

Сър Алекс заложи в атака на Димитър Бербатов и Хавиер Ернандес, оставяйки Уейн Рууни сред резервите и още в 5-ата минута отборът му водеше. Нани изпълни добре пряк свободен удар и след лоша намеса на Скот Карсън Чичарито добави отблизо.

Последва добра атака завършила с опасен удар на Бербатов, който обаче мина покрай гредата. В 25-ата минута Нани намери българина отдясно, той му върна с едно докосване и португалецът реализира за 2:0. До почивката “червените дяволи” изпуснаха още няколко гола, а загубиха и Райън Гигс, който бе сменен поради травма.

В началото на втората част Видич уцели страничната греда след удар с глава. Горе-долу в този момент домакините спряха да играят и бързо бяха наказани. В 50-ата минута остро центриране от фаул доведе до атогол на Патрис Евра. 5 минути по-късно Сомен Чой удвои след нелепа грешка на Ван дер Сар, който изпусна топката след балонно центириране. Дебнещият отзад камерунец изравни на празна врата.

Сър Алекс бързо реагира, включвайки в игра Уейн Рууни и Пол Скоулс, но това не помогна особено на тима му и по-опасните ситуации бяха пред Ван дер Сар. В 81-ата минута Хара върна една топка към Карсън и реферът отсъди двоен удар за Юнайтед. Ударът на Рууни обаче бе избит.