Ливърпул удари Лион преди старта на сезона

Шампионът на Европа Ливърпул приключи контролите с победа. Тази вечер мърсисайдци надвиха Олимпик Лион с 3:1 в Женева.

Едно добре познато име - Мемфис Депай се разписа във вратата на Ливърпул. Бившият играч на Манчестър Юнайтед изведе Лион напред в резултата, отбелязвайки от дузпа в 4-ата минута, дошла след нетипична за Алисон Бекер грешка. В 17-ата завърналият се след почивка - Роберто Фирмино изравни, а в 21-вата новият защитник на "хлапетата" Йоаким Андерсен си вкара автогол. В 53-ата Хари Уилсън заби третия гол за Ливърпул, като по този начин бе оформен крайния резултат.

В неделя “червените" излизат срещу Манчестър Сити в мача за “Къмюнити шийлд", а седмица по-късно стартират и надпреварата в Премиър лийг.