Емери: Попадането в топ 4 е в ръцете на Арсенал

Мениджърът на Арсенал  Унай Емерий изрази радостта си, че сега попадането в топ 4 на Висшата лига зависи от собствения му отбор.

Напомняме, че снощи Арсенал с много труд и не без съдийско рамо успя да победи Уотфорд с 1:0, а това изкачи "артилеристите" на четвърто място в таблицата за класиране. Така Арсенал се превърна в стопанин на собствената си съдба и могат да не се тревожат за резултатите на своите конкуренти - най-важното е да бъдат спечелени собствените мачове.

"Нашата позиция в таблицата е много важна. Влизането в топ 4  е в нашите ръце.

Работихме, за да окажем натиск върху вратаря, когато той възнамеряваше да играе по начина, по който игра. Той  (Пиер-Емерик Обамеянг) извърши много добро действие.

Мисля, че можем по-добре да контролираме играта. Когато имате един допълнителен играч, много е важно да го използвате, за да преодолявате  техните линии и да атакувате по-добре в далечната трета част на терена.

Мисля обаче, че всичко е много положително, защото спечелихме  три точки", заяви Емери.