Сари не разбира, защо Челси отново е спрял да играе

Наставникът Челси Маурицио Сарри призна, че се намира в недоумение относно провала, който се случи с неговия отбор през второто полувреме на гостуването на Евертън в неделя.

Уверено контролиращ играта и създавайки няколко добри положения през първата половина на мача на "Гудисън Парк", "сините"  изведнъж спряха да играят след почивката и в крайна сметка загубиха с 2:0, което ги остави на шесто място във Висшата лига.

Подобно нещо се случва с Челси не за първи път през този сезон, но Сари все още не е разбрал причината за това.

"Не знам какво се случи. Проведохме  най-добрата си първа половина на сезона, можехме да отбележим четири или пет гола, след което изведнъж спряхме да играем. Това е много странно.

Не мога да разбера това. Преустроихме се на друга схема, но нищо не се промени. Много е трудно. Мисля, че проблемът е в плоскостта  на психологията.

Ако изведнъж имате проблеми от психологически характер, тогава схемата и тактиката не са достатъчни", заяви Сари.