Дузпи донесоха Купата на лигата на Манчестър Сити

Челси и Манчестър Сити се срещнаха във финалната среща от Купата на лигата този сезон. Срещата се изигра на "Уембли", а след 0:0 в редовното време и продълженията се стигна до дузпи. Добри положения в мача не липсваха, както и други любопитни моменти, а в крайна сметка победител излезе Манчестър Сити.

В първата част Челси стоеше дълбоко в полето си, а чисти положения липсваха. Може би най-близо бе Отаменди с глава при едно положение, което Кепа спаси от близо.

Във втората част срещата стана по-отворена и двата тима имаха възможности за голове. Канте бе най-близо за Челси, а Агуеро вкара преди голът му да бъде отменен поради засада.

Стигна се до продълженията и един изключително любопитен момент, след като Кепа изглежда се контузи за Челси. Когато Маурисио Сари нареди Кабалеро да влезе на негово място на врата обаче испанският вратар отказа да напусне играта. Той бе приканен от Джанфранко Дзола и от съдиите да напусне, но при няколко отказа да стори това Сари отказа смяната и Кепа продължи към дузпите:

1.Първи дузпа изпълни Жоржиньо. Неговото изпълнение беше несериозно по земя в средата и Едерсон спаси - 0:0
2. Гюндоган вкара за Сити и прати Кепа в другата посока - 0:1
3. Сезар Азпиликуета реализира за 1:1 за Челси
4. Сергио Агуеро стреля слабо и Кепа хвана ъгъла, но топката премина под него за 1:2
5. Емерсон вкара за Челси със силен удар през ръцете на Едерсон за 2:2
6. Сане сбърка за Сити и Кепа улови ъгъла и спаси за 2:2
7. Давид Луис нацели страничната греда - 2:2
8. Бернардо Силва стреля в средата за 2:3 за Сити
9. Еден Азар изпълни красиво в стил Паненка за 3:3
10. Рахим Стърлинг застана за последната дузпа и донесе купата на Сити - 3:4