УЕФА откри дело срещу Арсенал

УЕФА откри дисциплинарно дело срещу Арсенал заради два инцидента с появата на външни лица на футболното игрище по време на мача срещу Карабах.

В четвъртък вечер лондончани завършиха участието си в груповата фаза на Лига Европа, като постигнаха домакинска победа с 1: 0 над Карабах и уверено спечелиха своя квартет.

Този много скучен мач бе белязан от два инцидента с появата на непознати лица на терена, включително в края на мача, когато фен на Карабах нахлу на терена със знаме от политически характер, свързан с конфликта между Армения и Азербайджан.

Сега Арсенал може да плати сериозна цена за недостатъчните мерки за сигурност. Освен това УЕФА разследва и закъснението на първия съдийски сигнал с три минути.