Ливърпул продължава да преследва голямата цел - първи след бой над Борнемут (видео)

Борнемут не успя да се противопостави на гостуващия Ливърпул. Мърсисайдци се наложиха с категоричното 4:0 в откриващия двубой от 16-ия кръг на Премиър лийг. Успехът позволи на "червените" да изпреварят Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Челси.

Страхотен мач направи Мохамед Салах, който се отчете с хеттрик. Той откри резултата в 26-ата минута. Фирмино шутира силно от 30-ина метра, а Бегович изби. Салах реагира светкавично и при добавката прати топката във вратата. Повторенията показаха, че при удара на бразилеца голмайсторът на "червените" бе в положение на засада, но това не бе забелязано от страничния рефер.

В 48-ата Салах удвои, след като проби през центъра, преодоля Куук, опитал се да го фаулира, както и Аке и стреля  прецизно към далечния ъгъл на вратата на Бегович..Стийв Куук си отбеляза автогол в в 68-ата минута за 0:3, а в 77-ата Салах оформи своя хеттрик.