Джо Гомес аут за месец и половина

Ливърпул потвърди, че защитникът Джо Гомес ще пропусне до месец и половина заради фрактура на левия си крак.

След победа с 3:1 над Бърнли, мениджърът на "червените"  Юрген Клоп изрази своето недоволство заради прекалено агресивния и опасен стил на игра на опонента, което доведе до замяна на Гомес в 23-ата минута. Джо пострада в резултат на тежък сблъсък със защитника Бенджамин Ми и не можа да продължи играта.

В четвъртък 21-годишният играч на националния отбор на Англия се подложи на  задълбочен преглед, чиито резултати се оказаха двусмислени. От една страна, Джо ще отсъства за дълъг период от време, от друга страна, вредата на Гомез можеше да бъде по-сериозна - в случай на счупване на глезена, той трябваше да се подложи на  операция, но защитникът се отърва само с фрактура в долната част на крака.

За възстановяването на Гомес, който игра в 13 от 15-те мача на Ливърпул този сезон на Висшата лига, лекарите предвиждат до шест седмици, което означава, че Джо ще пропусне мачовете срещу Манчестър Юнайтед, Уулвърхемптън, Нюкасъл, Арсенал както и решителната среща от  Шампионска лига срещу Наполи.