ФА обвини Арсенал и Тотнъм в загуба на контрол над играчите

Арсенал и Тотнъм бяха обвинени след сблъсъка между играчите на двата  отбора през първото полувреме на неделния мач от Висшата лига на "Емирейтс".

Изравнявайки резултата за  1: 1, полузащитникът на "шпорите"  Ерик Дайър се отправи да празнува своя гол а тъчлинията, където влезе в конфликт със загряващите футболисти на "артилеристите". Последва конфликт, който прерасна  в масов скандал.

Реферът Майк Дийн с помощта на стюарди и представители на двата треньорски щаба успя да потуши страстите, а Дайър наказа с жълт картон. ФА обаче реши да не оставя този инцидент без вниманието му.

Официалното изявление на Асоциацията съобщава, че двата клуба от северен Лондон са обвинени, че са загубили контрол над своите играчи. Арсенал и Тотнъм  трябва да предоставят своя отговор до четвъртък вечер.