Сити превзе Олд Трафорд (видео)

Манчестър Сити се наложи с 2:1 при визитата си на Манчестър Юнайтед и по този начин "гражданите" направиха важна крачка към титлата във Висшата лига. Давид Силва даде аванс на гостите в 43-ата минута. След изпълнение на корнер, топката попадна у Силва, който от границата на малкото наказателно поле не сгреши, давайки аванс на своя тим.

В добавеното време на първата част Делф сгреши фатално в отбрана, подавайки топката на Рашфорд, който изравни резултата с удар по диагонала. В 53-ата минута Лукаку направи грешка при опита си да избие една топка и Отаменди даде аванс на Сити.

До края на мача положения имаше и пред двете врати, като много интересно бе в 84-ата минута, когато Едерсон се намеси отлично и спаси два последователни удара на Лукаку и Мата.

Така Сити е лидер с актив от 46 точки и тимът има 11 точки повече пред вторите в класирането - "червените дяволи".