Юнайтед се измъчи за успех над Брайтън (видео)

Манчестър Юнайтед записа успех с минималното 1:0 над Брайтън в среща от кръга на Висшата лига. Автогол на Люис Дънк в 66-ата минута донесе трите точки на "червените дяволи". След изпълнение на ъглов удар, топката първоначално бе изчистена, но тя попадна у Йънг, който стреля от границата на наказателното поле. Получи се рикошет в крака на Дънк, като това промени траекторията на топката и тя влезе в горния десен ъгъл.

Гостите могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точка, тъй като стояха доста добре на терена на "Олд Трафорд", особено през първата част, когато се защитава добре, но и предприемаха опасни атаки.

Благодарение на този успех, хората на Жозе Моуриньо се доближиха на пет точки зад лидера Манчестър Сити, който утре гостува на Хъдърсфийлд. Юнайтед събра актив от 29 точки на 3-ото място във временното класиране. Брайтън е 9-и с 16 пункта.