Клоп забрани на Салах да изпълнява дузпи


Н. Гавазов

Клоп забрани на Салах да изпълнява дузпи

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп забрани на крилото Мохамед Салах да изпълнява дузпи след пропуска си в съботната среща с Хъдърсфийлд. Независимо от това, че по време на международната пауза Салах пропиля дузпа за националния отбор на Египет, именно Мохамед отиде към точката за изпълнение в мача с новака: ударът на крилото с лекота бе отразен от вратаря на "териерите" Йонас Лесл, заради което развръзката трябваше да се отложи за второто полувреме.

Клоп не разбира, защо изобщо Салах е трябвало да изпълнява дузпата, отчитайки неговия неудачен опит в националния отбор.

"Мисля, че нямаше никакъв смисъл да изпълнява дузпата след това, което се случи в националния на Египет. Още повече, че натискът на "Анфийлд" е много по-голям от този в мачовете на националните отбори. Не съм уверен, че сега той въобще ще тръгне към точката. Ако вземем състава, който е на терена, най-добрият изпълнител е Даниел Стъридж", заяви Клоп.

 

  Сподели
172