САЩ отнесе Италия и е на полуфинал

Отборът на САЩ по баскетбол победи Италия с 100:63 в мач от четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол.

Хората на Стив Кър изиграха много силен мач в "Мол ъф Азия Арена" на Филипините, като вкараха 4 тройки в първата част, докато стрелбата на Скуадрата не потръгна и след само 29% успеваемост, звездите от НБА дръпнаха с 24:14 след първите 10 минути.

Микел Бриджис поведе победителите с 24 точки за само 18 минути, като вкара 8 от 11 стрелби, а освен това взе и 7 борби. Тайрис Халибъртън добави 18, а победителите реализираха 54% от стрелбите си, като бяха 17 от 36 отдалеч. От италианците най-резултатен бе Симоне Фонтекио с 18 точки и 5 подбора.

На полуфинала САЩ чакат победителя от сблъсъка Германия – Латвия, докато в последния 1/4финал се срещат Канада и Словения, като спечелилия от него ще играе със Сърбия, която се справи с Литва по-рано.