Световен шампион загина в бой срещу руските агресори
Н. Гавазов
Украинският кикбоксьор Максим Кагал, който защитаваше родината си като част от специалните части на полка "Азов", загина в битката за Мариупол.
Новината бе потвърдена от треньора на загиналия герой Олег Скирта.
"Спи в мир, братко, земята за теб е пух, а ние ще отмъстим“.
Кагал е световен шампион по кикбокс.
Както е известно, че полкът "Азов" е част от въоръжените сили на Украйна, базиран в пристанищния град Мариопул и нямащ нищо общо с батальона "Азов", който бе създаден през 2014 година основно от крайно десни доброволци и действаше в сепаратистките републики Луханск и Донецк. Въпросният батальон бе разформирован, а някои от членовете му се озоваха в затвора. Въпреки това, руската пропаганда умело използва този факт, за да внушава, включително чрез своите проксита в България, че украинската армия е "нацистка" и преследва рускоговорящите. Напомняме, че заповедите в украинската армия се издават на два езика - украински и руски.
Напомняме, че на 24 февруари Руската федерация, по заповед на диктатора Владимир Путин, вероломно нахлу в Украйна. До момента агресорът търпи огромни загуби, провали се в тактическите си планове, а Русия се сблъска с безпрецедентни санкции от страна на демократичните страни. Всичко това принуди руската армия да започне да разрушава граждански обекти и да стреля по мирни хора, което се характеризира като престъпления срещу човечеството и за тях няма давност.
Прокурор от Международния съд в Хага съобщи, че вече се събират доказателства за престъпленията на руската армия, а прокурори от шест европейски държави започнаха разследване на престъпленията на руския агресор. Освен това Путин бе обявен за военен престъпник в Полша и САЩ, а 42 държави се обърнаха към Международния съд в Хага във връзка с престъпленията на руския агресор в Украйна и геноцида срещу мирните жители на тази страна.
Към момента е известно, че държавното ръководство на Руската федерация е нарушило Хагската конвенция за започване на военни действия от 1907 година, по която бяха съдени ръководителите на нацистка Германия, както и Хартата на ООН. Данните за останалите престъпления се събират.
Сподели