Дата: 09.03.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Пари Сен Жермен започна да показва колебания в локалната Лига 1 и това моментно притеснение във формата може да бъде използвано от силния напоследък Челси, който ще търси изненада. Момчетата на Лоран Блан се намират на 23 точки пред втория във Франция, а може би и заради това представянията спаднаха по интензитет в последно време.

Междувременно, Челси няма загуба в Англия при Гуус Хидинк, макар единствената му такава във всички турнири да дойде именно в първия кръг срещу ПСЖ с 2:1. Сега за "сините" Неманя Матич се връща от наказание и ситуацията в защита може да се подобри още. Зума и Тери обаче остават аут. Сеск Фабрегас и Диего Коста получиха почивка срещу Стоук Сити преди дни с оглед именно този мач.

Серж Орие е наказан за гостите, но Лоран Блан също даде почивка на важните си играчи срещу Монпелие в нулевото равенство във Франция. Марко Верати и Блайзе Матуиди получиха зелена светлина за игра и ще пътуват с тима.

Парижани могат да съжалят, че не взеха по-убедителна победа у дома си срещу този опонент, и един ранен гол за лондончани пред собствена публика може да направи зрелищен този сблъсък между титани.

Прогноза: Челси - ПСЖ 2:1