Белгия повтори Англия за трето място

Белгия и Англия се срещнаха за втори път в Световната купа - този път за спор за третото място на Санкт Петербург Арена, и след победата в групите на "червените дяволи" с 1:0, сега те отново спечелиха срещу "Трите лъва", този път с резултат от 2:0.

Срещата започна отлично за Белгия с гол на Мюние още в 4-ата минута, когато той беше намерен с ниско центриране от Шадли от ляво и завърши без подготовка за 1:0. В 12-ата минута Де Брюйне бе близо до гол, но Пикфорд спаси добре.

Във втората част Англия започна по-агресивно и създаде няколко положения. В най-доброто от тях Дайър копна топката над вратаря и Алдервайрелд спаси от гол-линията по брилянтен начин. В 82-ата минута Еден Азар вкара за 2:0, намерен добре от Де Брюйне за удара в близкия ъгъл, и това означаваше, че Англия отново остава четвърта, както през 1990-та година, а Белгия ще вземе бронзовите медали в това състезание.