Пестелива Бразилия се справи с Мексико и отива на 1/4-финал

Бразилия се наложи над Мексико с 2:0 в осминафинал от Мондиал 2018. През първата част положения имаше и пред двете врати, но всичко по-интересно се случи след почивката.

Неймар откри резултата в Самара с точен удар в 51-ата минута, а асистенцията бе на Вилиан. "Златистите" продължиха да бъдат по-активни, а със страхотни изяви се отчете вратаря на "ацтеките" Очоа.

Все пак натискът на Бразилия даде резултат в 89-ата минута, когато те стигнаха до нов гол. Фернандиньо се пребори за една топка в центъра на терена и намери Неймар, който напредна добре и даде страхотен пас за появилия се малко преди това като резерва Фирмино и за нападателя на Ливърпул остана най-лесното - да се разпише на празна врата.

До края на мача до нов гол не се стигна и така Мексико отпада от Световното, докато Бразилия отива в следващата фаза, където ще срещне победителя от двойката Белгия - Япония.