Фантастичен Кавани прати Уругвай през Португалия

Уругвай и Португалия се срещнаха на Олимпийски Стадион Фишт в четвърт-финалната фаза на Световното първенство днес, и след 2:1 при два гола на Единсон Кавани Кристиано Роналдо и компания се присъединяват към отпадналите по-рано днес Лео Меси и Аржентина за пътуването към дома.

В 7-ата минута днес Кавани откри резултата когато при перфектно остро центриране на Суарес той завърши с мощен удар с глава през Патрисио за 1:0. До почивката Уругвай се държа стабилно в защита и не позволи много атаки на противника освен чрез удари от далеч.

В 55-ата минута Пепе върна гол отново след центриране и удар с глава за 1:1. Португалия владееше топката и инициативата във втората част, но в една контра в 62-ата минута след грешка на Пепе Кавани отново реализира с красиво изпълнение и фалцов удар в далечния ъгъл за 2:1.

До края срещата остана изпълнена с емоции, а някои решения на съдията останаха доста спорни.