Бразилия прегази Южна Корея (видео)

Бразилия спокойно продължава към четвърт-финалната фаза на Световната купа след днешната победа над Южна Корея с 4:1. На стадион "974" за "Селесао" се разписаха Винисиус, Неймар, Ришарлисон и Пакета, като Сюнг-Хо Паик вкара красив гол и за корейците.

В 7-ата минута Неймар намери Винисиус в полето и защитата на противника остави много време на нападателя да намери къде и как да стреля в мрежата за 1:0. В 10-ата минута Ришарлисон спечели дузпа, която Неймар реализира уверено за 2:0.

В 29-ата минута Ришарлисон с няколко отигравания за публиката се справи с противник, размени с Маркиньос и Силва и завърши за 3:0 в един от най-красивите голове в турнира. В 36-ата минута след нова атака с доста подавания и Пакета се разписа за 4:0.

След почивката бразилците не действаха толкова агресивно и оставиха противника да организира някои атаки. Така в 76-ата минута една избита след корнер топка попадна в Паик, който овладя и стреля мощно от полуволе през Алисон за 4:1.