Сенегал претърпя най-голяма загуба в международни турнири

На 4 декември се проведе мачът от 1/8-финалите на Световното първенство, в който националният отбор на Сенегал загуби от Англия с резултат 3:0. Според статистическия портал Opta Sport тази загуба е най-голямата за африкански отбор в историята на изявите в големи турнири - Купата на африканските нации и Световното първенство.

През първия половин час на мача, въпреки английския контрол над топката, Сенегал имаше няколко възможности за гол, но не успя да се възползва от шансовете си. Но това се осъществи успешно от хората на Гарет Саутгейт - първо Джордан Хендерсън се разписа в 38-ата минута, а Хари Кейн го направи 10 минути по-късно. В 57-ата минута Букайо Сака вкара третото попадение за "Трите лъва" в тази среща.

Сенегал завърши на второ място в група А.