Михниевич: Аржентина искаше да ни умори

Старши -треньорът на националния отбор на Полша Чеслав Михниевич коментира изхода от мача от 3-ия кръг на груповата фаза на Световното първенство с Аржентина (0:2). Въпреки поражението, поляците се класираха за 1/8-финалите от второ място.

"Много съжалявам, че играхме нервно в мача с Аржентина. Фактът, че противникът имаше толкова много положения през първото полувреме, се дължи на нашите прости грешки. Говорихме за това по време на почивката. Влязохме в борби, но не бе възможно да сме първи на топката и да играем с изпреварване на съперника. Надявахме се, че през второто полувреме крилата ще коригират тази ситуация.

Веднага след почивката обаче аржентинците вкараха гол. Противникът размени пасове - отляво надясно, отдясно наляво. Те не мислеха как да вкарат втория гол, а как да ни изморят. Вторият гол ни подряза крилата. Като цяло обаче няма от какво да се оплакваме по отношение на окончателното преминаване в плейофите - трябва да сме щастливи", заяви Михниевич.