След над 100 минути Иран измъкна победата от Уелс

Иран се наложи над Уелс с 2:0 във втория мач на двата тима от програмата на Световното първенство. Двубоят бе сравнително равностоен, като всичко се реши дълбоко в добавеното време.

След 10 минути игра Конър Робъртс центрира отдясно, но ударът на Кийфър Мур бе спасен от Хосеин Хосеини.

Персите отговориха почти моментално, след като “драконите" загубиха топката в невралгична зона в своята половина, топката бе подадена към Сердар Азмун, който се оказа в отлична позиция очи в очи с Уейн Хенеси, но вместо да стреля той намери Али Голизадех, който отбеляза. Попадението обаче бе отменено след преглед с ВАР, който показа, че е имало засада при последния пас в наказателното поле.

През втората част футболистите на Иран показаха по-добра игра и създадоха повече голови положения от своя съперник. Сердар Азмун нацели гредата при една от най-интересните ситуации, като веднага след него и Али Голизадех нямаше късмет, пращайки топката в десния страничен стълб.

В 84-ата минута Уелс остана с човек по-малко, след бърза контраатака на Иран. Уейн Хенеси излезе извън наказателното поле и събори нападател на "персите". Първоначално реферът показа само жълт картон, но след преразглеждане изгони Хенеси. Така се наложи смяна, при която напусна Аарън Рамзи и влезе резервния вратар Дани Уорд.

В 89-ата минута резервата Мехди Тораби бе много близо до гола. Той стреля истински снаряд, а топката мина много близо до гредата за щастие на появилия се преди малко Дани Уорд. В добавеното време Бренън Джонсън пропиля добра възможност, а в следващата атака Иран вкара!  Роозбех Чешми се разписа за 1:0, наказвайки не добра игра на бранителите на тима от Великобритания.

След над 100 минути игра пък падна и втори гол. Рамин Резаейан вкара във вратата на Дани Уорд и оформи крайния резултат. Така Иран си спечели първи три точки и изпревари днешния си съперник, който остава с 1 пункт на сметката си.