Стадион: "Алианц Ривиера", Ница
Дата: 22.06.2016г.
Час: 22:00
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Швеция отново не впечатли и във втория си мач от Евро 2016. След трудното 1:1 срещу Ейре, сега Златан Ибрахимович и компания загубиха с 1:0 от фаворита Италия. Така възпитаниците на Ерик Хамрен са едва с 1 спечелена точка и на скандинавците ще им е много трудно класирането за елиминационната фаза. Под въпрос за последния двубой за "тре конур" е Лустиг.

Отборът на Белгия, който е фаворит на редица специалисти, се съвзе от загубата от Италия в първия си мач в групата и в предишния си двубой "червените дяволи" отнесоха за едно полувреме тима на Република Ирландия. Всичките попадения в срещата паднаха през втората част, а техни автори бяха Ромелу Лукаку на два пъти, а между головете на нападателя на Евертън се разписа и халфът на Зенит Аксел Витсел. Така играчите на Марк Вилмотс вече са с актив от 3 точки и са в много изгодна позиция да атакуват класиране на 1/8-финалите. Проблемите пред специалиста са свързани с травмите на Караско и Дембеле, които до последно ще са под въпрос за важния двубой.

Швеция и Белгия имат 14 изиграни мача до момента помежду си. В тях шведите са с леко предимство със своите седем успеха. Фламандците пък са печелили в пет от случаите. Равенствата са едва две.

Прогноза: Швеция - Белгия 1:2