Словакия остави Англия втора (видео)

Англия и Уелс продължават напред след груповата фаза на Евро 2016, след като днес Бейл и компания отвяха Русия с 3:0, а англичаните на Рой Ходжсън, които излязоха с цели 6 промени от миналата среща, не успяха да достигнат до гол срещу Словакия след цяла среща натиск за крайното 0:0.

До почивката Англия надиграваше опонента си, а Варди и Лалана имаха най-добрите възможности за гол. Спасяванията на Козачик обаче държаха Словакия в мача.

Картината не се промени много във второто полувреме, с изключение на един стресиращ момент в отбраната на Англия, когато Смолинг опита да върне с гърди на Харт, но го направи слабо и Мак можеше да се възползва от грешката. Харт обаче спаси с късмет.

Атаките на англичаните станаха още по-агресивни с появата на Рууни и Али в игра. В 62-ата минута Али стреля опасно, но Шкъртел спаси от гол-линията. Последваха ситуации пред Рууни, Дайър и Клайн, но до гол не се стигна.