Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Дата: 18.06.2016г.
Час: 22:00
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Соченият за фаворит в група F тим на Португалия къде очаквано, къде - не, започна с равенство 1:1 срещу дебютанта Исландия. Иберийците първи поведоха в резултата в средата на първото полувреме, но допуснаха изравняване в началото на втората част. Така играчите на Фернандо Сантош имат само 1 точка в актива си, а тепърва им предстоят мачове срещу Австрия и Унгария. След срещата селекционерът на "селесао" заяви, че ще освежи състава си срещу Австрия и със сигурност ще има рокади сред стартовите 11. Капитанът на Португалия Кристиано Роналдо пък изигра своя мач № 127 с националната фланелка. Нападателят на Реал Мадрид се изравни с легендата Луиш Фиго, а в предстоящия двубой ще го задмине, за да оглави този важен показател. Данило Перейра по всяка вероятност ще пропусне настоящия мач.

Мултинационалната селекция на Австрия започна със загуба с 2:0 в историческия сблъсък срещу Унгария. Играчите на Марсел Колер бяха определяни за фаворити, но алпийската държава така и не успя да надиграе опонента, като гол на австрийците бе отменен, а отборът завърши и срещата с човек по-малко. Сега репрезентацията на Австрия ще трябва на всяка цена да гони първи точки във второто си участие на форум на Стария континент. За двубоя срещу Португалия контузен е Юнузович, а с наказание е Драгович.

Двата отбора са изиграли общо 10 мача до момента, като най-преобладаващи са равенствата - 5. Победите за Португалия са две, а тези за Австрия с една повече.

Прогноза: Португалия - Австрия 2:2