Стадион: "Линкълн Фийлд", Филаделфия
Дата: 15.06.2016г.
Час: 03:00
Съдия: Роди Замбрано (Еквадор)

Аржентина вече взе единия от билетите за продължаване след четвърта група на Копа Америка. Сега Панама ще опита да отнеме другата квота за прогрес от ръцете на Чили. И двата отбора тук са с по 3 точки след двата кръга до момента, но Чили ще продължи и при равенство заради по-добрата голова разлика.

Чили спечели последната Копа Америка на своя почва миналата година, но защитата до момента е трудна. Аржентина успя да се възползва от всяка грешка на този тим и да спечели точките, докато беше нужна дузпа в добавеното време за победа над Боливия в петък.

Високото темпо, типично за Чили липсва, а присъствието на Артуро Видал и Алексис Санчес е под очакванията след сезоните им в Байерн Мюнхен и Арсенал съответно.

Панама по традиция беше аутсайдер срещу Аржентина, но тимът не си помогна като заигра с човек по-малко след половин час игра. В срещата се завърна и Лео Меси за аржентинците, като вкара хетрик за 20 минути във втората част. Загубата с 5:0 със сигурност е понижила увереността сред състава.

Панама успя да спечели с 2:1 срещу Боливия, като нападателят Блас Перес вкара и двете дебютни попадения на тима в турнира. Срещу Аржентина той нямаше никаква подкрепа, но си изкара картон, който да го изхвърли от срещата с Чили. Така домакините остават по-силни и на хартия и се очаква победа за чилийците.

Прогноза: Чили - Панама 2:1