Германия и Полша се класираха на Евро 2016

Германия спечели своята квалификационна група "D" и се класира за финалите на Европейското първенство във Франция. Играчите на Йоахим Льов не допуснаха нова изненада и този път записаха успех с 2:1 срещу отбора на Грузия на стадиона в Лайпциг.

Резервата Макс Крузе реализира победното попадение в 79-ата минута. Преди това Томас Мюлер беше открил от дузпа в 50-ата минута, но само три минути след това капитанът на грузинците Джаба Канкава беше изравнил с много хубав удар. Все пак немците стигнаха до успеха и зарадваха феновете си.

Полша завърши на второто място с 21 точки, като тимът се наложи с 2:1 над Ейре, който остана трети с 18. В другия мач от групата Шотландия записа успех над Гибралтар като гост с 6:0.