Португалия се класира за Евро 2016

Португалия се класира за Европейското първенство във Франция догодина. Тази вечер Кристиано Роналдо и компания стигнаха до минимален успех с 1:0 у дома над Дания. Дори равенство щеше да помогне на иберийците да подпечатат билетите си за Евро 2016, но попадение на Жоао Моутиньо през второто полувреме реши всичко.

Моутиньо разпечата защитата на гостите в 66-та минута след хубав удар от границата на наказателното поле.

Все пак Дания запазва второто си място в класирането, след като в другия мач от групата Албания загуби с 0:2 у дома от Сърбия. Попаденията за западните ни съседи паднаха в края на мача и бяха дело на звездите на тима - Александър Коларов и Адем Ляич.

Така след 7 изиграни мача Португалия е на първото място с актив от 18 точки. Дания засега е на второ място с 12 точки, но и мач повече от тима на Албания, който има 11 точки.