Парагвай изхвърли Бразилия след дузпи

Парагвай ще играе на полу-финал с Аржентина в Копа Америка, след като снощи при 1:1 в редовното време и 4:3 на дузпи Селесао бе изхвърлен от състезанието. Заместникът на Неймар, Робиньо, се разписа за бразилците, а Дерлис Гонзалес изравни резултата за да се стигне до рулетката на дузпите.

Бразилците започнаха доста силно с няколко опасни положения. В 15-ата минута топката достигна Алвес от дясно, той центрира към близката греда, но там всички се разминаха с кълбото и то достигна Робиньо на втора греда, където той не сбърка за 1:0.

След този момент Парагвай превзе терена и бе по-добрият отбор, но не успя да създаде достатъчно опасности пред Джеферсон. В 52-ата минута той спаси вратата си за първи път.

В 69-ата минута Силва сбърка при една висока топка, като игра с ръка във въздуха и това бе дузпа за Парагвай, реализирана от Гонзалес по категоричен начин за 1:1. До края отново той имаше шанс да вкара, но се стигна до дузпи:

9. Кутиньо вкара своята дузпа за 4:4

10. Последен вкара отново Дерлис Гонзалес и той изпрати своите на полуфинал - 5:4