Бразилия се справи с Венецуела и без Неймар

Бразилия записа минимална победа над Венецуела с 2:1 и по този начин успя да завърши на първо място в своята група С от турнира Копа Америка. "Златистите" бяха без наказаната си звезда Неймар, но въпреки това успяха да вкарат по един гол в двете полувремена.

Тиаго Силва откри резултата в 9-ата минута, а Роберто Фирмино покачи на 2:0 в 51-ата. Венецуела успя да върне само един гол, дело на резервата Мику, който се разписа 6 минути преди края, а за ново попадение така и не остана време.

"Селесао" завърши на върха с пет точки в актива си. Напред продължава и Перу, който завърши наравно 0:0 с Колумбия и така финишира на втора позиция, само и единствено благодарение на един отбелязан гол повече.

В 1/4 финалите съперник на Бразилия ще бъде Парагвай, а на Аржентина - Колумбия. Чили ще се изправи срещу Уругвай, а Боливия и Перу ще решат спора за последното място на 1/2-финала.