Стадион: "Херман Бекер", Темуко
Дата: 21.06.2015 г.
Час: 22:00
Съдия: Нестор Питана (Аржентина)

След изненадващата загуба от Венецуела в първия си мач на турнира Копа Америка, във втория си двубой от груповата фаза на надпреварата отборът на Колумбия показа характер и победи с 1:0 фаворита в група "С" и 8-кратен шампион Бразилия. Единственото попадение в мача бе дело на Мурильо в края на първата част. С успеха си играчите на Хосе Пекерман събраха 3 точки на сметката си, като всичко ще се реши в последния кръг. За двубоя с Перу наказан е нападателят Карлос Бака.

Перу допълнително заплете пъзела в група "С". В предишния си двубой "инките" постигнаха първа победа на форума, надделявайки с 1:0 над състава на Венецуела. Голът за успеха на водения от Рикардо Гарека тим бе дело на ветерана Клаудио Писаро през второто полувреме. Така всички отбори в групата имат актив по 3 точки преди изиграването на последните двубои в нея. За важния сблъсък с Колумбия няма отсъстващи футболисти в редиците на действащия бронзов медалист от последното издание на турнира.

Колумбия има да си връща на Перу, след като на последното издание на Копа Америка "лос кафетерос" отпаднаха именно от "инките" на 1/4-финалите след загуба с 2:0 след продължения.

Прогноза: Колумбия - Перу 2:1