Уругвай измъкна равен с Парагвай и излезе от групата

Уругвай не загуби от Парагвай в мач от третия кръг на груповата фаза на Копа Америка и като трети в квартета се класира за плейофите на турнира. По-рано, след победата на Еквадор на Мексико с 2;1, стана известно, че Парагвай и Аржентина получават пропуск за следващия кръг.

Съперниците живо проведоха първото полувреме, като и двата отбора има своите положения за гол. Все пак първи откри резултата действащият шампион. Карлос Санчес подаде отдясно, а Хосе Хименес с удар с глава порази вратата. Не много уверено в тази ситуация игра Хусто Еилар.

Малко преди почивката парагвайците върнаха гола, като попадението наподобяваше на това на уругвайците. Едгар Бенитес подаде отляво от корнер, а Лукас Бариос с глава направи 1:1.

Второто полувреме също зарадва зрителите с жив футбол, но за съжаление, безрезултатен. Ще бъдат запомнени двата фрапантни пропуска на Единсон Кавани и този на Родригес в 85-та минута, а последното положение в мача създадоха парагвайците след удар на Дерлис Гонсалес.