Португалия победи Сърбия в Лисабон

Португалия регистрира деветата си точка в последната група от квалификациите за Евро 2016, като по този начин се намира с 2 пункта пред Дания и Албания, които са със 7 точки до момента. Сърбия е на четвъртата позиция с 1 точка заедно с Армения. Днес Рикардо Карвальо и Фабио Коентрао донесоха победата на домакините.

Още в 10-ата минута след къс корнер Коентрао центрира за Карвальо, който бе оставен непокрит и с глава откри резултата - 1:0. В 17-ата минута голмайсторът се контузи и бе заменен от Хосе Фонте. В 30-ата минута Роналдо бе близо до гол след мощен удар от далеч, а само след минута напредна добре през десния фланг и центрира опасно за нова добра ситуация.

В 61-ата минута падна второто попадение в мача, когато Неманя Матич с акробатично изпълнение не остави шансове на Патрисио - 1:1. Само 2 минути след това Португалия отново поведе чрез Коентрао, добре намерен от Мутиньо от десния фланг - 2:1.

До края сърбите не предложиха опасности в предни позиции, дори след появата на Тошич и Джуричич в атаката.