Германия отново излъга Франция (видео)

Германия победи Франция с 1:0 в 1/4-финална среща на Световното първенство в Бразилия, която се състоя на "Маракана" в Рио де Жанейро.

13-ата минута се оказа фатална за "петлите". Матс Хумелс откри резултата, след удар с глава, засичайки центриране на Кроос от фаул - 1:0.

В 24-ата минута останаха съмнения за дузпа, след като Клозе бе задържан в наказателното поле от Дебюши, но съдията не отсъди нарушение. В 34-ата минута Валбуена отправи хубав удар, Нойер успя да избие, но топката стига до Бензема, който от няколко метра не успява да нанесе точен изстрел. До края на полувремето се откриха още две сериозни положения пред Бензема, който нямаше късмет да се разпише.

След почивката, Бундестимът създаде по-чисти голови положения, благодарение на опасните си контраатаки, но Мюлер и компания така и не успяха да реализират втори гол. В последните секунди на добавеното време Бензема бе близо до гол, но Нойер отрази удара му.

Играчите на Германия продължават напред към 1/2-финал.