Германия с успех над САЩ и първо място в групата (видео)

Германия победи САЩ с минималното 1:0 в последна среща от груповата фаза на Мондиал 2014. Единственото попадение падна в 56-ата минута, когато Пер Мертезакер стреля с глава, Хауърд успя да спаси, но топката попадна в Томас Мюлер, който с прекрасен изстрел вкара единствения гол в този мач.

През първата част немците бяха много по-активни, но нямаха късмет при завършващия удар. за американците Зуси бе най-близо до гол, но негов удар мина до гредата. След гола повечето ситуации бяха отново за Бундестима, но до втори гол така и не се стигна. В добавеното време американците бяха близо до изравнителен гол, но Бедоя пропуска, а секунди по-късно и Демпси не уцели вратата на Германия.

След този мач и двата тима се класират в следващата фаза на Световното в Бразилия.